Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies

Nikaragua Maragogype - ARABICA 100%Nikaragua Maragogype - ARABICA 100%
  42,00 złCena
  Dominikana Barahona AA - ARABICA 100%Dominikana Barahona AA - ARABICA 100%
   39,00 złCena
   Indie Monsooned Malabar - ARABICA 100%Indie Monsooned Malabar - ARABICA 100%
    28,00 złCena
    Indie Cherry AA - ROBUSTAIndie Cherry AA - ROBUSTA
     18,00 złCena
     Kenya AA - ARABICA 100%Kenya AA - ARABICA 100%
      38,00 złCena
      Brazylia Yellow Burbon - ARABICA 100%Brazylia Yellow Burbon - ARABICA 100%
       26,00 złCena

       Blog

       14

       Oct

       2021

       Depresja to choroba XXI wieku, na całym świecie może na nią cierpieć już co 4 osoba. Na ratunek wkracza „mała czarna”, dając nam okazję do spotkania się z przyjaciółmi czy na randce. Poprawia nam samopoczucie, co przekłada się na nasze pozytywne nastawienie. Natomiast picie kawy w pracy zachęca do współpracy zacieśniając więzi pracy zespołowej.

       25

       Jul

       2021

       Kawa Zawsze MODNA Kawa, kawunia, kawusia… Jedni niechętnie ją piją, a drudzy nie wyobrażają sobie rozpoczęcia dnia bez „małej czarnej”. Ci drudzy są w zdecydowanej większości i nie ma co się dziwić. Picie kawy dla większości z nas jest już wręcz rytuałem dnia codziennego, jest też pewnego rodzaju formą zachowań społecznych bo przecież ciągle słyszymy „wpadnij na kawkę”, „chodźmy na kawę” czy „omówmy to przy kawie”. Kawa stała się niezbędnym elementem życia biurowego a podczas spotkań...

       25

       Jul

       2021

       Kawa na wagę złota. Espresso, americana czy mocha? A może cappuccino lub latte? Albo latte macchiato?! Co osoba to inny smak i upodobania. Kochamy kawę nie tylko za jej smak i aromat ale również za to, że dzięki niej możemy spotkać się z najbliższymi przy „małej czarnej”, a to już jest na wagę złota.

       25

       Jul

       2021

       Spieszcie się pić kawę tak szybko drożeje . Prognozowany spadek popytu na kawę w czasie pandemii absolutnie się nie potwierdził. Cena kawy jest w tej chwili jeszcze wyższa niż w grudniu 2019 roku. roku.

       25

       Jul

       2021

       ROBUSTA - NIE SAMĄ ARABICĄ ŻYJE CZŁOWIEK. Kofeinowy mocarz bo z pełną odpowiedzialnością tak można nazwać ten gatunek kawy. Robusta zawiera (około 2,7% w ziarnie) nawet do dwóch razy więcej kofeiny niż Arabica. Robusta nazywana również kawą kongijską wywodzi się z Afryki ale uprawiana jest również w innych regionach świata.